Sirona Orthophos XG3D

Ide o najpopulárnejšie 3D zubné CBCT zariadenie na svete. S ideálne navrhnutým zobrazovacím objemom dokáže zachytiť v trojrozmernej rekonštrukcii oblasť 8 x 8 cm. Pričom rozlíšenie je štandardne až 160 mikrometrov. V detailnom móde dosiahne rozlíšenie dokonca až 100 mikrometrov. To je obzvlášť výhodné v priebehu endodontického ošetrenia koreňových kanálikov. Výrazne sa tak uľahčuje hladanie doplňujúcich koreňových kanálikov, ktoré veľmi často stoja za neúspechom endodontickej liečby.
Pacient nemusí navštevovať iné pracoviská, všetko je zabezpešené u nás na klinike.

VACUKLAV 31B

Autokláv so vstavaným zásobníkom vody, patentovaným systémom vzduchového chladenia a mimoriadne účinnou technológiou membránových čerpadiel. Autokláv je veľmi výkonný, tichý  a zároveň je jeho prevádzka veľmi ekonomická. Inštalácia prístroja je veľmi jednoduchá, okrem prívodu elektrického prúdu nemá žiadne ďalšie nároky na inštalačné médiá. Objem komory je 18 l. Kvalita Made in Germany.
 

Heliodent Plus

Intraorálny multipulzný RTG prístroj najnovšej generácie spĺňajúci najvyššie kritériá na RTG diagnostiku, radiačnú ochranu a komfort pri práci:
je vhodný na snímkovanie na film ako aj pre RVG systémy napr. XIOS Supreme.
veľkosť ohniska len 0,4 zaručuje mimoriadne ostré snímky
rôzne dĺžky ramena (2040 mm, 1790 mm, 1500 mm), stropné rameno alebo možnosť integrovať na stomatologickú súpravu SIRONA ponúkajú veľkú variabilnosť pri inštalácii;
možnosť inštalovať diaľkové ovládanie
multipulzná technológia používajúca napätie 60kV alebo 70 kV zabezpečuje konštantnú tvrdosť žiarenia počas celej doby expozície a vďaka zníženiu podielu mäkkého žiarenia redukuje radiačnú dávku na pacienta o 20%
jednoduchosť ovládania a vyvážené rameno prístroja zaisťujú vysoký komfort pri práci
elegantný a kompaktný design s dôrazom na udržiavanie hygieny na pracovisku

INTEGO PRO

INTEGO je najlepšia zubná súprava svojho druhu. Je založené na sile inovácií a oceňovanom designe súčasných zubných súprav Sirona. Ako spoľahlivý partner pre efektívnu prax, INTEGO má všetky vlastnosti, ktoré poskytujú optimálnu podporu: ergonomický design pre lepšie pracovné postupy, vysokú úroveň kvality spracovania a designu, a vysokú hodnotu – preto je INTEGO reprezentatívnou triedou súprav Sirona.
Kreslo pacienta INTEGO má ergonomický design a v spojení s opierkou hlavy zaistí, že sa vaši pacienti budú cítiť obzvlášť pohodlne. Kreslo je možné znížiť tak, že sa do neho jednoducho dostanú aj tí najmenší pacienti. A nie je pochyb o tom, že pacienti, ktorí majú pocit pohodlia, sa cítia bezpečnejšie a ostávajú svojmu lekárovi verní.
Kvalitné čalúnenie zabezpečuje pohodlie pacienta aj pri dlhom ošetrení
Synchronizované pohyby operadla a sedáku pre optimálne polohovanie pacienta
 
4-cestný nožný spínač (joystick) a káblový elektrický nožný pedál C+
Panel lekára s horným „bičovým“ vedením hadíc a dotykovým displejom EasyTouch, pult pre násadce s 5 pozíciami (obsadené 4 nástrojmi - striekačka Sprayvit E so svetlom, 1x svetelný bezuhlíkový motor BL ISO E, hadica na 1 turbínu, OZK SIROSONIC L so svetlom)
Panel asistentky so 4 pozíciami na otáčateľnom ramene s veľkou a malou odsávačkou
Vodný unit s otočným pľuvadlom a plničom pohárikov a možnosťou integrovaného dezinfekčného modulu.
Automatický separátor voda/vzduch alebo príprava na mokré sanie Dürr
Operačné svetlo LEDview intenzita 8000 - 27 000 luxov farebná teplota podobná dennému svetlu 5700 - 6900 K.

XIOS Scan

platničkový skener od firmy Sirona
pracuje na báze fosforových platničiek
rozlíšenie až 22 lp/mm
veľkosť zobrazovaného bodu 23 µm
rýchla obsluha a hladké skenovanie
automatická detekcia platničky
vynikajúca viditeľnosť vďaka bielemu povrch
nehrozí riziko pomýlenia si strán platničiek
kompaktný dizajn prístroja, ktorý sa vojde do každej ambulancie
kvalita prevedenia Made in Germany
 

Scaneo - čítačka pamäťových RTG fólií

Nový spôsob skenovania RTG obrazu.

ScaNeo je spoľahlivý digitálny skenovací systém navrhnutý tak, aby poskytol vynikajúce röntgenové snímky rýchlo a ľahko.

Používanie senzorov ( pamäťových fólii) pri snímkovaní a ovládaní softvéru je jednoduché a intuitívne pre zubára a ľahko použiteľné pre pacienta.

Výhodou systému je, že sa nepoužívajú žiadne káble pri RTG snímkovaní.

RTG prístroj Oralix

Umožňuje urobiť kvalitný a kontrastný RTG snímok pri minimálnej radiačnej záťaži.

Siroinspect - Diagnostický fluorescenčný luminátor

Dignostická pomôcka na spoľahlivú identifikáciu kariéznych tkanív počas exkavácie: iluminačná sonda využívajúca fialové fluorescenčné svetlo na zvýraznenie infikovaných oblastí zreteľne viditeľných na červeno pričom farba zdravého tkaniva je kontrastne zelená. Sonda má klasický svetlovod a praktický bezkáblový dizajn s trvácou a rýchlo vymeniteľnou batériou. Diagnostika je priama nevyžaduje sa počítač a lekárovi stačí iba zapnúť svetlo sondy a svietiť cez štít resp. okuliare.

Entonox

Entonox je zmes plynov pripravená na priame použitie.

Zmes sa skladá z 50% oxidu dusného a 50% kyslíka.

Je to účinné analgetikum s rýchlym nástupom, ľahkým podávaním (inhalačná maska) a riadením, ktoré sa po ukončení inhalácie rýchlo odbúrava z tela. 
 

Carl ZEISS OPMI

Kvalita ošetrenia sa závisí od toho ako vieme zdravotný problém diagnostikovať. Tak ako rontgen aj operačný mikroskop by mali byť absolútnym štandardom v stomatologickej praxi pretože kvalitne ošetrovať môžeme len to čo vídíme. Našími „očami“ je optika od svetové lídra na trhu s operačnými mikroskopmi Carl ZEISS.

 • stomatologický mikroskop s manuálnym apochromatickým 5 krokovým zväčšením
 • sklopný binokulárny tubus s uhlom sklopenia 0-180° (f = 170 mm)
 • 12.5x, širokouhlé okuláre s možnosťou dioptrickej korekcie
 • Varioskop 100 - manuálne ostrenie v rozsahu 100 mm
 • integrované vysokovýkonné LED osvetlenie pracovného poľa (55W)
 • v základnej výbave sú aj zelený (RedFree) filter a oranžový filter
 • špičkové zariadenie na dokumentáciu ošetrení od výrobcu SONY, ktoré je výborným pomocníkom pri argumentácii liečebných postupov.

Stomatologický mikroskop Carl Zeiss – lupový systém

Prismatické lupy od Carl Zeiss presvedčia vďaka svojej excelentnej optickej kvalite na prvý pohľad. Brilantný stereoskopický obrázok otvorí nový pohľad na vec.

- vysoká kvalita obrazu a farebná vernosť

- mimoriadna hĺbka ostrosti

- veľké zorné pole

- široké spektrum zväčšenia

Sirolaser Blue

Inovovaný bezkáblový diódový laser firmy Sirona. 3 diódy v jednom prístroji. Najlepšia efektivita rezania. Až 21 indikácii.

Sirolaser Blue je prvý dentálny diódový laser na svete, ktorý má 3 samostatné diódy - modrú, infračervenú a červenú. S týmto vybvaním laser zvláda až 21 indikácií, čo predstavuje takmer nekonečné možnosti využitia v zubnej ambulancii. Vďaka svojmu intuitívnemu ovládaniu sa veľmi jednoducho používa a kompaktné rozmery ho robia veľmi flexibilným v používaní na rôznych miestach. Vďaka novej modrej dióde ponúka laser najvyššiu efektivitu rezania mäkkých tkanív aktuálne dostupnú na trhu.

Laser ako multitalent v bežnej zubárskej praxi

Využitie:

1. CHIRURGIA: frenulektómia, t.j. odstránenie uzdičky u detí bez bolesti a krvácania s rýchlejším hojením, odstránenie fibrómu, využitie v implantológii.

2. PROTETIKA: úprava ďasna pred odtlačkom, hemostáza (zástava krvácania) ďasna, gingivektómia predĺženie koruniek, korektíva ďasna.

3. ENDODONCIA: Ošetrenie koreňového kanálika, dezinfekcia Pulpotomia, vitálne odstránenie pulpy u detí (odstránenie nervov z koreňového kanálika mliečneho zubu)

4. PARODONTOLÓGIA: ošetrenie zápalových ochorení ďasien (parodontitis), zlepšenie alebo dlhodobé stabilizovanie parodontálnych ochorení, ošetrenie parodontálnych vačkov, redukcia baktérií. Ošetrenia sú minimálne invazívne, bez krvácania a s rýchlejším hojením.

5. DETSKÁ STOMATOLÓGIA: Ťažké prerezávanie detských zubov, ošetrenie kanálikov, odstránenie uzdičiek, bez krvácania, bez bolesti a rýchle hojenie, namiesto skalpela a šitia.

VDW. GOLD

Multifunkčný endomotor s integrovaným apexlokátorom. Kombinácia preparácie s meraním dĺžky, každá z týchto funkcií može byť používaná aj osobitne. Predprogramované rýchlosti a krútiace momenty pre všetky najpoužívanejšie NiTi systémy.

Bezpečnostné funkcie: krútiaci moment, akustické upozornenie a automatický stop/reverz systém. Prídavné programy pre kanáliky s obtiažnou anatómiou.

BeeFill 2in1

Rýchly, jednoduchý a kvalitný, trojdimenzionálne plniaci systém koreňových kanálikov s koncovkou na kondenzovanie guttapercha výplní.

Mikromotorom riadené presné dávkovanie guttaperche, rýchlo vymeniteľné náhradné guttapercha náplne.
 

Polymerizačná LED lampa Bluephase

Bezkáblová vysokoúčinná polymerizačná LED lampa s intenzitou svetla 2000 mW/cm2. Umožňuje implementáciu extrémne krátkych 5s polymerizačných časov.

Fotopolymerizácia všetkých dentálnych materiálov v pásme vlnových dĺžok 380-515 nm.
 

Beyond Whitening Accelerator

Profesionálna bieliaca nečipová lampa využívajúca najnovšiu technológiu na produkciu studeného svetla s vlnovou dĺžkou 480-520 nm.

Svetlo je filtrované cez 120 000 optických vlákien s celkovou dĺžkou takmer 2 km a cez optickú šošovku pokrytú 30 ochrannými vrstvami. Takto je pulpa dokonale chránená.
 

FOTOSAN 630

LED svetlom aktivovaná dezinfekcia „ozónom“, novinka v oblasti stomatológie.

Zabíja všetky druhy baktérií, efektívna aj proti vírusom, hubám.

Široké využitie pri liečbe zápalových ochorení a v prevencii voči nim cielene priamo v mieste zápalu.

Indikácie ošetrenia: kazy, koreňové kanáliky ,parodontálne vačky, zápaly ďasien, afty, poextrakčné zápaly, herpes…

Pentamix

Je najrýchlejší prístroj pre automatické miešanie a dávkovanie odtlačkových materiálov na trhu.

Mieša iba potrebné množstvo materiálu (menej odpadu), môže byť použitý s polyétermi, VPS a alginátovými materiálmi.
 

Air-N-Go

Špičkový pieskovací nástroj na supragingiválne ošetrenie.

Možnosť za niekoľko sekúnd prebudovať na použitie subgingiválne až do hĺbky 10 mm. Napojenie na rýchlospojky: Kavo, Sirona, W&H, Bien-air, NSK.
 

Thermoformer

Prístroj na výrobu nosičov na bielenie a fluoridáciu, a dláh pre ľudí trpiacich bruxismom, príp. športovcov.

Silver Mix

Miešač kapslových skloinomérnych výplní: slúži na prístrojové miešanie kvalitných skloinomérnych výplní, ktoré indikujeme deťom a taktiež aj dospelým, hlavne tam, kde sa nedá zhotoviť dobrá fotokompozitná výplň pre nemožnosť zabezpečenia suchého pracovného poľa. 

Primescan AC-Touchpad

Najnovšia inovácia Primescan znamená novú úroveň práce v digitálnej stomotológii

 • Primescan veľmi rýchlo skenuje všetky druhy povrchov, dutiny a ťažko prístupné oblasti s najvyššou presnosťou až do neuveriteľných 10 µm
 • Inovatívny Smart Pixel Sensor spracováva viac ako 1 milión 3D bodov za sekundu (50 000 expozícii), vďaka čomu je Primescan najpresnejším skenerom na trhu
 • dynamická technológia skenovania hĺbky - účinne skenuje s hĺbkou ostrosti až do 20 mm od hlavičky kamery
 • Inteligentné odstránenie nežiadúcich objektov zo skenovanej situácie
 • spoľahlivé a presné skenovanie aj bezzubých čeľustí
 • Jednoduchý a validovaný prenos dát externým partnerom (zubná technika, frézovacie centrum) alebo dizajn a následná výroba rekonštrukcii priamo v ambulancii