MUDr. Zorica Nemcová

Životopis

Po štúdiu odboru zubný technik na strednej škole začala študovať pediatriu na Fakulte medicíny. Po 4 rokoch však prestúpila na stomatológiu. Má 23 ročnú prax, počas ktorej sa postupne orientovala na kombináciu týchto dvoch špecializácií a venovala sa deťom, trpiacich fóbiou zo stomatologického prostredia.
Pravidelne vystupuje v médiách, edukuje v školských aj predškolských zariadeniach a v ambulancii sa snaží motivovať detských pacientov a ich rodičov k zodpovednému prístupu starostlivosti o zuby, dentálnej hygiene, správnym stravovacím návykom a pravidelným preventívnym prehliadkam. Strachu a fóbii zo stomatologického ošetrenia sa dá najlepšie predísť vtedy, ak dieťa spozná zubára bez bolesti zo zubného kazu. Za svoje dlhodobé snahy a edukatívny prístup bola ocenená titulom „Žena roka 2014“ v oblasti zdravotníctva.
Pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných kongresov, kde zbiera informácie a skúsenosti, ktoré sa snaží aplikovať vo svojej praxi. Rada vyhľadáva nové výzvy vo forme nových technológií alebo metód. 


Keďže som žena, ktorá sa rada stará o seba, zamerala som sa aj na estetickú stomatológiu a komplexnú rekonštrukciu chrupu, aby mali pacienti zdravší a krajší úsmev, ktorý im prinavráti dobrý pocit a sebavedomie.